Galeria zdjęć

 

Galeria zdjęć » Rok 2015

2015.12.14 Program edukacyjny "Mamo, tato, wolę wodę!"

W grudniu 2015 r. rozpoczęliśmy realizację programu "Mamo, tato, wolę wodę!", podczas którego dzieci zostają wprowadzone w świat wody i jej znaczenia dla człowieka i całego środowiska. Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Oto niektóre z naszych działań, realizowane w ramach projektu "Mamo, tato, wolę wodę!".

2015.12.07 Mikołaj w przedszkolu

7 grudnia 2015 r. odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, w szczególności dzieci. Uczyliśmy się wierszy i piosenki o tym, że „wszystkie dzieci Mikołaja kochają i wszystkie dzieci na niego czekają”. Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy!

2015.12.04 Dzień Górnika w przedszkolu

Barbórkę należy świętować nie tylko w kopalni. Wiedzą o tym nasze przedszkolaki dlatego tradycyjnie już zaprosiły do siebie Górnika. Spotkanie rozpoczęło się od legendy o świętej Barbarze, opowieści o pracy górników, a Władca Podziemi czyli Skarbnik, opowiedział o podziemnej krainie oraz swojej pracy. W podziękowaniu za przybycie, przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a na koniec spotkania zaprosiły gości do wspólnego tańca i zabawy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Przedszkolaki dziękują i zapraszają za rok!!

2015.11.19 Z piosenką i tańcem po Europie

19 listopada zespół taneczny The Klaszczers wybrał się do Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce- Leszczynach, aby wziąć udział w XIII Powiatowym Przeglądzie dla Przedszkolaków pod hasłem ,,Z piosenką i tańcem po Europie". Wśród wielu przedszkoli biorących udział w konkursie, nasze dziewczynki zaprezentowały się wspaniale, przedstawiając Francję w choreografii pt. ,,Francuskie wariacje”. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z przeglądu. http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=2924&cntnt01origid=15&cntnt01returnid=16

2015.10.29 Pasowanie na przedszkolaka

29 października 2015 r. odbyło się w naszym Przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka połączone z zajęciami otwartymi dla rodziców na temat "Czarodziejska skrzynia skarbów z zadaniami do wykonania". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, taneczne, recytatorskie i matematyczne, a na koniec otrzymały prezenty i dyplomy. Impreza zakończyła się owocowym poczęstunkiem dla dzieci i rodziców.

2015.10.29 Pani myśliwy w przedszkolu

W październiku 2015 r. nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość, była to Pani myśliwy z Koła Łowieckiego "Lis” w Pszowie, Pani Ewa Orszulik. Na spotkaniu Przedszkolaki poznały piękną legendę o Św. Hubercie, mogły obejrzeć mundur galowy i obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały bliżej rolę myśliwego w życiu lasu oraz dowiedziały się, w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, co jest przysmakiem dzików, saren, bażantów. Przypomniały sobie również, jak należy zachowywać się w lesie,czy w stuacji gdy znajdą małe lub chore zwierzątka. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały, jak gość w pięknym galowym stroju opowiadał o swojej pasji, a przez to wprowadzał dzieci w piękny świat leśnej przyrody. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem zadawały pytania dotyczące życia różnych zwierząt. Pani myśliwy zachęcała nas, abyśmy dbali o naturę i odpowiednio zachowywali się w lesie. Serdecznie dziękujemy pani Ewie Orszulik za tak wspaniałą lekcję przyrody, jaką przygotowała dla naszych przedszkolaków.

2015.10.22 Pasowanie na przedszkolaka

22 października odbyła się uroczystość ,,Pasowanie na przedszkolaka” w grupie Smerfy. Był to pierwszy ważny debiut przedszkolaków. W ciągu dwóch miesięcy pobytu w przedszkolu, dzieci nie tylko poznały przedszkole, ale również nauczyły się wielu wierszy, piosenek i tańców. Wszyscy z niepewnością, nutką obawy, czekali na występy dzieci (czy wyjdą, czy zaśpiewają, czy nie będą płakały, jak wystąpią...). Jednak przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale! Dzieci pokazały, że potrafią zaśpiewać piosenki interpretując ruchem ich treść. Potrafią również wyrecytować krótkie wiersze, zatańczyć ,, Tulinkowy taniec”oraz zagrać na instrumentach muzycznych. Najważniejsze jest jednak to, że potrafią przełamać lęk, stres i nieśmiałość, które towarzyszą każdemu podczas występów. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po występach artystycznych dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków. Pani dyrektor Maria Kalisz ogromnym ołówkiem dokonała pasowania wypowiadając słowa ,,PASUJĘ CIĘ NA PRZEDSZKOLAKA". Potem były oklaski i prezenty. Na pamiątkę pasowania przedszkolaki otrzymały dyplom i drobny upominek. Jedną z niespodzianek była wizyta Minionków w naszym przedszkolu. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek. Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu.

2015.09.29 Pokaz mody jesiennej

POKAZ MODY JESIENNEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU! W ramach programu własnego Ciekawe dni w przedszkolu w poniedziałkowy, słoneczny poranek wraz ze wszystkimi Przedszkolakami postanowiliśmy pożegnać ciepłe Lato i serdecznie przywitać barwną Jesień. Jak? Pokazem mody jesiennej! Dzieci z pomocą swoich rodziców, czasem dziadków przygotowały na to wydarzenie przepiękne jesienne stroje. Na wybiegu można było zatem ujrzeć jesienne drzewa, dynie, kasztanki, grzybki, jesienne krasnale czy księżniczki oraz jeżyka. Królowały korale z jarzębiny, suszonych grzybków, peleryny udekorowane znalezionymi na spacerze liśćmi, kalosze, kapelusze ozdobione wszystkimi możliwymi darami jesieni, parasole, kosze pełne skarbów i kolory, kolory, kolory! Czerwienie, żółcie, pomarańcze, brązy, fiolety przepięknie mieniły się podczas pokazu. Ale najważniejsze były dzieci, które odważnie prezentowały swoje stroje i nagradzane były gromkimi oklaskami publiczności. Podsumowując: pokaz udał się wspaniale, a jesień okazała się niezwykle wdzięcznym tematem pokazu. A co najważniejsze wszystkim dopisywał świetny humor. I te przepiękne, barwne, jesienne stroje zaprojektowane przez rodziców, które budziły podziw i zachwyt ... popatrzcie sami.

2015.09.28 Witaminki, witaminki

Witaminki, witaminki- czyli robimy sałatkę owocową i sok warzywny Ostatnio w naszym przedszkolu było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Kubusie przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyli rączki, a następnie posegregowali umyte wcześniej przez panią Alę owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpili do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy. Gdy w miseczce znalazły się już wszystkie owoce, nadszedł czas na degustację. Dzieciaki z apetytem zjadały kolejne porcje tak pysznego deseru, który przecież same przygotowały. Po takich zajęciach każdy przedszkolak zapamięta, że to co zdrowe może być również baaardzo smaczne. Gumisie także dobrze wiedzą co należy robić, żeby być zdrowym - pić bogate w witaminy soki warzywno - owocowe. W ramach zajęć Gumisie pod czujnym okiem p. Haliny przygotowały pyszny zdrowy sok marchwiowo - jabłkowo - buraczany. Pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do przygotowania warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ dzieci wykonały go bez cukru i konserwantów. Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy! Ale ten sok jest pyszny! Tak mówiły dzieci, po spróbowaniu soku który zrobiły samodzielnie.

2015.04.20 Tydzień ekologiczny

Jak co roku zorganizowany został „Tydzień ekologiczny”. W ramach tego tygodnia przewidziane zostały różnorodne działania mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej u dzieci. Każdy dzień począwszy od 20 kwietnia przebiegał pod innym hasłem. Każdego dnia na zajęciach oraz w czasie pogadanek dzieci dowiedziały się co to jest ekologia? Poznawały różne sposoby dbania o przyrodę oraz dowiadywały się co należy czynić aby nasza ziemia była czysta i zielona. Aby nasi przedszkolacy mogli poznać znaczenie lasu w życiu człowieka, zwierząt i roślin obchodziliśmy Dni Przyjaciół Lasu, które objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski . W naszym Przedszkolu oprócz zajęć edukacyjnych związanych z tematem poznawania i Ochrony Polskich lasów zorganizowaliśmy GAZETOWY ZAWRÓT GŁOWY. W tym dniu wszystkim czynnościom wykonywanym w przedszkolu służyła gazeta. Zrobiliśmy gazetowe stroje. Z gazetą wykonywaliśmy poranne ćwiczenia. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie w produkcji gazety ma właśnie las. W jaki sposób segregować papier gdy chcemy go wyrzucić. Parada po Przedszkolu w modnym gazetowym ubraniu była wspaniałą przygodą. Na koniec wybraliśmy posprzątać pobliski las, nazbieraliśmy pełne worki śmieci i spotkaliśmy się z panią podleśniczy. Poprzez podjęcie różnych działań w czasie "Tygodnia Ekologicznego" dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody i uświadomiły sobie, że każdy nawet najmłodszy przedszkolak może dbać o przyrodę.

2015.04.17 W krainie dźwięków

17 kwietnia 2015 r. w Przedszkolu w Syryni odbył się I Powiatowy Przegląd Muzyczno - Plastyczny "W krainie dźwięków". Przedszkolaki same wymyśliły instrumenty muzyczne i zaprezentowały taniec. Serdecznie dziękujemy Przedszkolu w Lubomi i Przedszkolu w Mszanie za przygotowanie dzieci do przeglądu i wspaniałe wrażenia artystyczne.

2015.04.15 Festiwal Mała Poleczka 2015

15 kwietnia 2015 r. grupa naszych przedszkolaków brała udział w Festiwalu Najmłodszych Mała Poleczka 2015 organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie. Rokendrolowe dzieciaki w tańcu pt. "The Klaszczers" zajęły I miejsce w swojej kategorii. Dzieciakom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

2015.04.07 Wielkanoc

W tradycję naszego przedszkola wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje niezmienne pozostały. Wszystkim uczestnikom śniadania wielkanocnego udzielił się miły, świąteczny nastrój: dzielenie się jajkiem i składanie życzeń, wykwintny smak mazurków i bab wielkanocnych, oraz poszukiwanie "Wielkanocnego zajączka". Wspólne świętowanie wywołało u dzieci radosne i miłe przeżycia.

2015.03.20 Pożegnanie zimy - powitanie wiosny

20 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny, a starszaki same przygotowały małe kukiełki. Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki i skandowały hasła: Precz zimo zła,... Na zakończenie pochodu powitano wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre