Ogłoszenie sołeckie

Informuję mieszkańców, że w dniu 08.10.2016 organizujemy wyjazd do Kopalnie Guido w Zabrzu.
W planie zwiedzanie dwóch poziomów kopalni.
Wyjazd o godzinie 10:00 z przystanku obok boiska.

Uczestnicy wyjazdu pokrywają tylko koszt biletów:
- 43zł bilet normalny
- 39zł bilet ulgowy

Ilość miejsc ograniczona.
Do kopalnie mogą zjeżdżać osoby powyżej 6 roku życia.

Zgłoszenia chętnych przyjmuję pod numerem:
506 103 590

Spotkanie na boisku z Naprzód 32 Syrynia

Klub Sportowy Naprzód 32 Syrynia serdecznie zaprasza rodziców i dzieci z grup Orlików i Trampkarzy na wspólne spotkanie i grilla. Spotkanie odbędzie się w Klubie, 5 lipca, w niedzielę o godzinie 15.00. Później zostanie rozegrany mecz pomiędzy dziećmi a rodzicami. Wszystkich prosimy o strój sportowy.
Dobra zabawa gwarantowana!

Boże Ciało

Kolejne święto Bożego Ciała za nami. W tym roku i przez kolejne 2 lata procesja przechodzić będzie ulicami Powstańców, Staffa, Kopcową, Gołężyców, Krzyżową. Mieszkańcy wszystkich ulic przez kilka tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia.
Piękna pogoda sprawiła, że ilość wiernych uczestniczących w procesji była imponująca!

Czytaj dalej

Pierwsza procesja na ulicy Kopcowej

Po raz pierwszy w historii parafii Św. Antoniego w Syryni, procesja  podczas święta Bożego Ciała przeszła ulicą Kopcową.  W budowę ołtarza oraz przystrojenie ulicy włączyli się wszyscy mieszkańcy. Efekty ich pracy podziwiali i zachwalali uczestnicy czwartkowej procesji.

Czytaj dalej

Kamień węgielny pod budowę kościoła – wmurowany!

1 maja, na terenie budowy kościoła parafialnego w Nieboczowach odbyła się ceremonia pobłogosławienia i wmurowania kamienia węgielnego. Uroczystość rozpoczęła się Nabożeństwem Majowym prowadzonym przez ks. proboszcza Mariusza Pacwę.
Datę wybrano nieprzypadkowo. Każdego roku, 1 maja w Parafii pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Nieboczowach odbywa się odpust, podczas którego parafianie obchodzą święto swojego patrona.
Podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania tuby z kamieniem węgielnym w miejscu, w którym stanie dzwonnica dokonali ksiądz proboszcz Mariusz Pacwa, wójt gminy Lubomia Czesław Burek, sołtys Nieboczów Krzysztof Szczotok, przedstawiciel RZGW-u dyr Adam Hajduk, Ryszard Bortel właściciel firmy Borbud, która buduje kościół oraz zaproszeni goście i mieszkańcy Nieboczów.
Na zakończenie Czesław Burek podziękował wykonawcom oraz mieszkańcom Syryni i Nieboczów słowami: Budujmy Nieboczowy w zgodzie z Syrynią i całą gminą!

DSC_4519
Czytaj dalej