Galeria zdjęć

 

Galeria zdjęć » Rok 2016

2016.06.24 Zakończenie roku

24 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków kończących edukację przedszkolną. Dzieci przedstawiły program artystyczny, a w nim liczne wiersze i piosenki, przeplatane tańcem. Po występie głos zabrała pani dyrektor życząc dzieciom samych sukcesów w szkole, rodzicom dziękowała za współpracę oraz zaangażowanie w życie przedszkola. Absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem przy poczęstunku, po którym przedszkolaki udały się na wycieczkę do "Bajkowej Krainy" gdzie wspaniale się bawili. Był to szczególny dzień pełen wzruszeń i przeżyć zarówno dla przedszkolaków, rodziców, jak i pracowników przedszkola.

2016.06.15 Poznajemy zawody - pszczelarz

W czerwcu w ramach akcji "Poznajemy zawody" odwiedził nasze przedszkole niecodzienny gość- mistrz pszczelarstwa Pan Alfred Świtała, prezes koła pszczelarzy w Gorzycach Przedstawił on dzieciom historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, etapy rozwoju hodowli pszczół a także tajemnice z życia tych małych stworzeń. W bardzo ciekawy i bajkowy sposób ukazał dzieciom: sposoby porozumiewania się pszczół, tajniki zbierania miodu, rozmnażania się, wychowywania młodych pokoleń oraz metody wytwarzania miodu. Dużą atrakcją był szklany ul z prawdziwymi pszczołami, który dzieci oglądały przez lupy. Wszystkie spróbowały też pyłku pszczelego, miodu i samodzielnie wykonały świeczkę z plastra wosku. Mamy nadzieję, że rozmowy o pszczołach przyczynią się do przekonania wszystkich do działań na rzecz ochrony pszczół, które mają ogromne znaczenie zarówno dla człowieka, jak i dla wielu ekosystemów. Poprzez poznanie tych owadów zachęcamy oraz promujemy postawy sprzyjające pszczołom oraz środowisku ich bytowania a także ukazujemy wartości zdrowotne miodu i innych produktów naturalnych.

2016.06.03 Piknik rodzinny

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca na terenie Parku Osiedlowego w Boguszowicach odbył się Piknik Rodzinny pt. Mama, Tata i Ja. Jednym z punktów imprezy był finałowy występ laureatów XIV Regionalnego Przeglądu Przedszkolnych Grup Tanecznych Roztańczone Pantofelki, który odbył się 17 maja. W konkursie brał udział zespół taneczny The Klaszczers, który zdobył II miejsce w kategorii taniec.

2016.05.16 Poznajemy zawody cd - Spotkanie z groomerem

W maju 2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze specjalistą od pielęgnacji piesków – groomerem ( psim fryzjerem). Pani Ola Sulska zajmująca się na co dzień pieskami, rozmawiała z dziećmi na temat potrzeby dbania o czworonogi. Opowiadała o różnych zabiegach pielęgnacyjnych, jakim można poddać pupila. Główną atrakcją spotkania były zabiegi pielęgnacyjne na pieskach jakie pani Ola pokazała, a także poznanie oryginalnej rasy psa jaką jest Grzywacz Chiński. Bardzo dziękujemy Pani Oli za poświęcony czas, a pieskom za cierpliwość. Groomer to kolejny zawód jaki poznaliśmy w ramach realizacji bloku ,, Kim będę, gdy dorosnę?”

2016.05.15 Spotkanie z panią pielęgniarką

W maju odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Jolantą Kustos. Dzieci przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwaga słuchały jak pani opowiadała o swojej pracy. Pani Jola zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże, i wyjaśniła do czego służą. Dzieci wypowiadały się na temat : Co szkodzi zdrowiu?, a co sprzyja zdrowiu? Kto nas leczy , kiedy jesteśmy chorzy? Dzieci miały możliwość oglądania różnych kolorowych tabletek , które wyglądem przypominały cukierki. Dlatego pani pielęgniarka, uświadomiła dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby ale podawanych tylko przez rodziców. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i podziękowały za ciekawe spotkanie w przedszkolu. Bardzo dziękuję Pani Jolancie Kustos za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i ciekawe spotkanie z przedszkolakami.

2016.04.05 Lekcja biblioteczna

Przedszkolaki z gr. Kubusie odwiedziły szkolną bibliotekę. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką. Kubusie uważnie wysłuchały pogadanki na temat zadań biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru i warunków jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem. Wspólnie omówiono zasady poszanowania bibliotecznych zbiorów. Dzieci chętnie zgłaszały się do odpowiedzi. Zaprezentowano ciekawe wydawnictwa dla najmłodszych jak również zwrócono uwagę na audiobooki. Podkreślono różnicę między biblioteką a księgarnią. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały różnego rodzaju książki, odgadywały bajki na podstawie obrazków oraz rozwiązywały bajkowe zagadki.

2016.04.02 Poznajemy zawody - żołnierz

Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody umożliwia realizację tego celu. Nasze przedszkolaki 12 listopada gościły niezwykłego gościa. Przedszkolaki spotkały się z żołnierzem, który służy w 10 brygadzie kawalerii pancernej i jest członkiem załogi czołgu Leopard 2A4 a jego funkcja to ładowniczy czołgu Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Żołnierz zaprezentował się przedszkolakom w mundurze polowym oraz w mundurze galowym. Pan zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

2016.04.01 Wizyta pani stomatolog w naszym przedszkolu

Jak prawidłowo dbać o ząbki – wizyta pani stomatolog w naszym przedszkolu. Nasze przedszkole wzięło udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy" wspófinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Cele projektu była: 1. poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat 2.wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych. Na koniec każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymało w saszetce pastę do zębów i szczoteczkę które zabrało do domu. 1 kwietnia 2016 r. mieliśmy także okazję gościć panią dentystkę Anitę Tkocz w naszym przedszkolu, około godziny 10.00 zgromadziliśmy się w jednej z sal, by dowiedzieć się, co należy robić, aby mieć zdrowe ząbki.Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o swoje zęby, jak należy je szczotkować a przede wszystkim jak należy się odżywiać, aby wyeliminować próchnicę z jamy ustnej. Ponadto dzieci rozwiązywały zagadki i otrzymały karty pracy do indywidualnych zadań. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani stomatolog za miłą wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa.

2016.03.23 Śniadanie wielkanocne

W środę 23 marca w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z nauczycielami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Pani dyrektor Maria Kalisz złożyła świąteczne życzenia wszystkim przedszkolakom i pracownikom przedszkola. Dzieci podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych kolegów, złożyły sobie życzenia i usiadły do wspólnego śniadania. Kolejnym ważnym elementem dla każdego przedszkolaka było poszukiwanie Zajączka Wielkanocnego. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci.

2016.02.04 Bal karnawałowy

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 04.02.2016r. odbył się bal karnawałowy pod hasłem W krainie baśni i bajek. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W swoich salach dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały swoje salę balowe. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

2016.01.26 Ekopingwiny - przedstawienie teatralne

Dnia 26 stycznia przedszkolaki z grupy Smerfy i Krasnoludki pojechały do Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu na spektakl teatralny pod tytułem "Ekopingwiny" przygotowany przez Wrocławski Teatr IN-ART. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły zmagania pingwinów, które musiały przeciwstawić się złu- Pirania Frania, Ośmiornica oraz złe roboty chciały zniszczyć cały świat. Pingwiny jednak musiały wykazać się sprytem i pomysłowością, aby uratować Ziemię. Udało się i Ekopingwiny wygrały. Dzieci bardzo żywo reagowały, śmiały się, klaskały. Pełne wrażeń wychodziły z sali RCK. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z wycieczki.

2016.01.20 Sukces Przedszkolaków

20 stycznia 2016r. nasze przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym pod hasłem: W krainie Pingwinka Pik Poka, połączonego z obchodami Dnia Pingwina. Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 2 w Radlinie. Cele konkursu to przede wszystkim rozwijanie kreatywności i dziecięcych talentów oraz promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dziecka. Pierwsze miejsce w kategorii dzieci starszych zdobyła Monika Kasza, trzecie miejsce w kategorii dzieci młodszych zdobyła Marcelina Walenko, a wyróżnienie otrzymała Nicola Otawa. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2016.01.02 Poznajemy zawody - kominiarz

Wybór zawodu jest trudnym zadaniem dla młodego człowieka, jednak pasje rozwijają się już od dzieciństwa, jeśli tylko są ku temu warunki. Aby naszym przedszkolakom stworzyć okazje do zapoznania z różnymi dziedzinami życia zapraszamy do czytania bajek przedstawicieli różnych zawodów.