Galeria zdjęć

 

Galeria zdjęć » Rok 2013

Dożynki 2013

W dniu 08.09.2013 r. w Syryni – Nowych Nieboczowach odbyły się „Dożynki Gminne – na ściernisku” nasze Przedszkole zajęło I miejsce – w Konkursie na najpiękniejszą dekorację dożynkową i otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł. oraz I miejsce - w Konkursie na najpiękniejszy pojazd korowodu i otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł

2013.10.10 Konkurs "Drzewo"

Z okazji obchodzonego 10 października Światowego Dnia Drzewa Przedszkole w Syryni organizuje wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Drzewo". Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

2013.05.25 3 działanie

25 maja 2013 r. przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce przyrodniczo - sportowej do Zoo w Ostrawie. Wycieczka została zorganizowana w ramach III działania projektu "Ćwiczmy Razem" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa "Przekraczamy Granice." W wycieczce brało udział 25 dzieci polskich i 15 czeskich, 4 nauczycieli polskich i 3 czeskich.

2013.05 Straż Pożarna

W maju przedszkolaki miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu odwiedziły OSP w Syryni a dla starszaków została zorganizowana wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. Dzięki życzliwości panów oprowadzających nas, przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków i wejście do ich wozu.

2013.04.29 2 działanie

II działanie w ramach projektu "Ćwiczmy Razem" odbyło się w Przedszkolu w Syryni a następnie w hali sportowej przy ZSO w Syryni 29 kwietnia 2013 r. Były to zajęcia i zabawy ruchowo - sportowo- zręcznościowe z wykorzystaniem przyrządów sportowych. W spotkaniu uczestniczyło 25 dzieci polskich i 15 czeskich, 6 nauczycieli polskich i 3 czeskich, 15 rodziców czeskich. Spotkanie poprowadził trener mgr Dariusz Orliński.

2013.04 Spotkanie z pszczelarzem

Nasze przedszkole odwiedził niecodzienni goście - panowie pszczelarze. Dzieci z wypiekami na twarzy oczekiwały wizyty. Zastanawiały się, jak będzie wyglądać spotkanie z pszczołami. Okazało się, że nie ma powodu do obaw. Panowie przygotowali specjalny przeszklony ul, w którym zamknięte były pszczoły. Każdy przedszkolak mógł obserwować bezpiecznie życie roju. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek dotyczących pszczół. Dowiedziały się, ze rój składa się z królowej, robotnic i trutni, ze małe pszczółki wylęgają się z jajeczek, a pszczoły słyszą za pomocą odnóży. Zdziwienie wywołała informacja, że przeciętna pszczela rodzina składa się z około 1500 owadów. Każde dziecko spróbowało miodu i przymierzyło strój pszczelarza.

2013.04 Kubusie w pracowni chemicznej

Przedszkolaki z gr. Kubusie w ramach zajęć dotyczących wody odwiedziły pracownie chemiczną ZSO w Syryni. Z uśmiechem powitała nas Pani Joanna Adamek, która jest nauczycielem chemii w szkole. Nikt z nas wcześniej nie był w takim miejscu gdzie znajdowało się mnóstwo buteleczek z kolorowymi płynami. Pani Chemik wprowadziła nas w tematykę zajęć. Słuchaliśmy z ogromnym skupieniem i zainteresowaniem. Obserwowaliśmy z uwagą doświadczenia, a następnie przy pomocy dorosłych wykonywaliśmy sami proste doświadczenia przy użyciu wody. Wiemy już co to jest papierek lakmusowy, kwas octowy, kolor "oranż", menzurka i "komin". Powstawanie kolorów poprzez dolewanie bardzo nas zainteresowało.

2013.02.27 1 działanie

27 lutego 2013 r. w Przedszkolu w Syryni odbyło się I działanie mikroprojektu "Ćwiczmy Razem" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa Przekraczamy Grancie. Tematem spotkanie szkoleniowo - warsztatowe było ukazanie pozytywnego wpływu sportu, ruchu na świeżym powietrzu, zabaw i zajęć ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych na rozwój małej i dużej motoryki oraz zapobieganie wadom postawy wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkanie prowadził specjalista mgr Paweł Linek z AWUF w Katowicach.